Letné Donovaly sú rajom pre deti

Letné Donovaly sú rajom pre deti

Máte už plány na leto? Meteorológovia sľubujú tropické teploty a mnohých to už teraz ťahá viac do hôr ako na pláž. Pokiaľ vás nelákajú páľavy, ale nechcete sa vzdať slnka, čo takto malá ochutnávka Donovál?

Azda najväčšou devízou turisticko-rekreačného areálu Donovaly je počasie. V lete sú zaliate slnkom, ktoré síce hreje, súčasne je však milosrdné k svojim návštevníkom. Vďaka svojej polohe v Nízkych Tatrách a príjemným teplotám sa stalo stredisko letným rajom pre všetkých, ktorí si chcú užiť pohodovú dovolenku. 

Špeciálne menu 

Objavíte tu niekoľko chodové menu, ktoré ponúka predjedlo v podobe relaxu, hlavným chodom sú všakovaké atrakcie a nekonečná zábava, dezertom je aktívny odpočinok a bonusom je wellness – proste sa budete cítiť fajn.

Všetko na jednom mieste

Menu na Donovaloch je skutočne bohaté. Dokáže si vybrať každý. Aj ten najväčší gurmán. Špeciality si tu možno vychutnávať na zemi, ale aj z výšky. Milovníci prírody tu môžu brázdiť bezpečnými chodníkmi, podnikať nekonečné prechádzky po lúkach, či lesoch a objavovať krásy regiónu v pohodovom, ale aj náročnom tempe. Tí, čo potrebujú extra dávku adrenalínu, tu lietajú na paraglidingu vo vzduchu, či na toboganovej bobovej dráhe a tí menej odvážnejší začínajú na bungee trampolínach a v lanovom centre. 

Detský raj

Donovaly sú ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku a tak sa často ozývajú radosťou tých najmenších. Tí ochutnávajú všetko, čo im prináša špeciálne rozprávkové menu v hlavnom meste detí Donovalkove, objavujú Dobšinského rozprávkový svet Habakuky a lahodí im aj Myšiačikov detský vodný park, či lanovka na Novú hoľu.

Pokiaľ ešte váhate, či sa sem vybrať na týždeň aj s deťmi, ochutnajte bonus. Tu hladní nezostanete. Na Donovaloch je bohatá ponuka ubytovania, hotelové rezorty ponúkajú rôzne pobytové balíčky a zažijete v nich atmosféru dokonalej rodinnej dovolenky.

Gabriela Hlinčík

Som často na cestách, privátne aj pracovne. Vďaka svojej profesii – novinárčine, sa viem veľakrát dostať o čosi bližšie k ľuďom ako ostatní. Veľa sa pýtam a zároveň vďačne počúvam príbehy. Mnohé z nich sa ma dotkli a ovplyvnili, iné ma inšpirovali aj motivovali. Skrz ľudí spoznávam rôznorodosť či mágiu života, dozvedám sa o čarokrásnych a menej známych miestach na Slovensku a rada nechávam ľudí, aby skrz svoje vlastné slová, dojmy a pocity zdieľali s ostatnými miesta, na ktorých sa im páčilo a porozprávali o ľuďoch, ktorých obdivujú, či odporučili služby alebo produkty, s ktorými boli spokojní. Spojenie ľudského slova v interakcii s novinárčinou vnímam ako poslanie robiť „reklamu“ tým, ktorí budujú priateľské vzťahy a tomu, čo lahodí ľudským zmyslom a zaslúži si pozornosť.