Tatralandia – studňa odvahy

Tatralandia – studňa odvahy

Zábava vo vodných parkoch už nie je len o letnej sezóne, mnohé sú k dispozícii celoročne a patrí k nim aj Aquapark Tatralandia. Ponúka aktívny odpočinok,  dobrodružstvo aj adrenalín, môžete si tu zalietať vo vzdušnom tunely alebo si zasurfovať na divokých vlnách. 

Výlet do vodného sveta plného toboganov, bazénov s teplou termálnou vodou a všakovakých možností zábavy je skvelým zážitkom pre deti aj dospelých. Tatralandia v Liptovskom Mikuláši vám zlepší náladu, vrátite sa z nej oddýchnutí, plní energie a dobrej nálady. Výlet s deťmi sa tak môže stať aktivitou pre celú rodinu, kde sa ako rodičia nemusíte obetovať, ale poriadne si to užiť spoločne so svojimi ratolesťami. 

Areál vodnej zábavy

Aquapark Tatralandia je najväčší aquapark na Slovensku a jeden z najväčších v strednej Európe. Zdrojom termálnej vody je vrt, z ktorého prúdi na povrch voda z hĺbky vyše 2 500 m s teplotou 60,7 °C.

Tatralandia je areál s celoročnou prevádzkou a s množstvom atrakcií. Počas letnej sezóny  sa tu vyšantíte v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou a nudiť sa určite nebudete vďaka 28 toboganom a šmýkačkám, či celodennému programu, o ktorý sa starajú animátori. Ako v jedinom vodnom parku na Slovensku tu máte jedinečnú možnosť vyskúšať surfovanie na divokých umelých vlnách.

Studňa odvahy

Pre hľadačov oddychu je tu keltská sauna a wellness centrum, kde okrem klasických sáun nájdete slnečný kúpeľ, keltskú soľnú jaskyňu či skutočnú severskú špecialitu, akou je studňa odvahy s ľadovou vodou. 

Všetko na jednom mieste

Tatralandia ponúka ubytovanie aj rôzne reštaurácie, kde sa najedia tak dospelí, ako aj ich vyberavé  ratolesti. Ak zistíte, že ste si doma niečo zabudli, alebo naopak by ste si chceli domov niečo odniesť, stačí navštíviť obchodíky, kde nájdete všetko potrebné pre vodnú zábavu alebo turistiku, či darčekové obchody, ktoré nesklamú ani najnáročnejších klientov. 

A ak by ste predsa len spolu s ratolesťami mali vody dosť, môžete si tu vypočuť krásne rozprávky v rámci Liptoviedok alebo objavovať krásu miestnych akcií a výstav v Tatrapolise, či zahrať si rôzne športy v Liptov Aréne. 

Eva Adamová

Som novinárka dušou aj srdcom. Milujem cestovanie, ktoré je súčasťou moje práce. Prešla som státisíce kilometrov doma aj v zahraničí, stretla stovky ľudí, ktorí mi vyrozprávali svoje príbehy, previedli ma málo poznanými miestami svojho kraja a dopriali tak vidieť očarujúce klenoty, ku ktorým by som sa len tak nedostala. Nie preto, že by boli ťažko dostupné, len možno komerčne nie veľmi atraktívne. Na Slovensku som v rámci svojej vášne objavila vďaka ľuďom nádherné miesta, o ktorých sa málo vie aj píše. Projekt slowensko.sk dal šancu aj týmto miestam a vďačne im ponúkol priestor. Zaslúžia si byť objavené.