Kúpalisko v Štúrove bude mať nový zážitkový bazén

Kúpalisko v Štúrove bude mať nový zážitkový bazén

Atrakcie, zábava, relax – to sú slová, ktoré vystihujú termálne kúpalisko Vadaš v najjužnejšie položenom meste na Slovensku v Štúrove. Už desiatky rokov je obľúbenou turistickou destináciou a začiatkom tohto roku obehli našich krajanov správy, že v ňom pribudne ďalší bazén. A nie hocijaký!

Obnovené bazény, atrakcie, krytá plaváreň, možnosti športovania, bufety s občerstvením, trávnaté plochy na opaľovanie a oddych na ploche asi 25 hektárov tu nachádzajú tisícky domácich aj zahraničných návštevníkov. Návštevnosť kúpaliska je obrovská, uspokojí až 10 000 rekreantov za deň a to na veľkej ploche asi 25 hektárov, na ktorej sa postupne vybudovalo množstvo bazénov, z ktorých si vie vybrať každý.

Možnosti pre všetkých

Kúpalisko v Štúrove ponúka 7 vonkajších, dva kryté, pričom jeden z nich je masážny, vonkajší s celoročnou prevádzkou, ako aj  originálny bazén Lagúna s umelým vlnobitím s rozlohou 3800 m2Do bazénov prúdi  termálna voda z hĺbky 130 metrov a jej výstupná teplota dosahuje aj 39 °C, pričom teplota vody v bazénoch je od  26°C – 36°C, dokáže osviežiť a za veternejšieho počasie aj zahriať. V jednom z bazénov je pre dobrodružné povahy lezecká stena a prekážková dráha. Nájdete tu detský bazén s vynovenou šmýkačkou, ale aj rodinnú kĺzačku pre deti i dospelých v bazéne Hviezda. Pre tých, čo to majú radi na slnku bez plaviek, je vytvorená nudistická pláž na opaľovanie. Na streche budovy krytej plavárne sa zase nachádza pláž, kde nájdete pokoj a pohodlie.

V prevádzke aj mimo sezóny

Pre návštevníkov kúpaliska sú k dispozícii golf, tenisové kurty, plážový volejbal, stolný tenis, detské ihrisko, aj paintball. Dovolenkujúci sa môžu ubytovať priamo v areáli kúpaliska v trojhviezdičkovom hoteli Thermal, alebo v bungalovoch či  rodinných apartmánoch. Ubytovaciu kapacitu uspokojuje množstvo penziónov a apartmánov, ako aj reštauračných zariadení v meste Štúrovo mimo areálu kúpaliska. 

Nový bazén bude aj s nočným kúpaním

Tento rok sa začala výstavba ďalšej bazénovej atrakcie – zážitkového bazénu s vodnou plochou cca 1582 m2, ktorej sa turisti dočkajú najskôr o rok. V bazéne bude ostrovček a jeho súčasťou majú byť vodné atrakcie ako napríklad divoká voda, basketbalové ihriská, či ihrisko pre vodný volejbal. Bazén bude zospodu osvetlený, čo umožní nočné kúpanie.

Kúpalisko so všetkým, čo ponúka, môžete zažiť iba v lete. Mimo letnej sezóny sú k dispozícii akurát krytý bazén, wellness a vonkajší sedací bazén.

slowensko.sk