1. Domov
  2. Horehronie
  3. Nevšedné rozhľadne na Slovensku

Nevšedné rozhľadne na Slovensku

Hlavný obrázok článku "Nevšedné rozhľadne na Slovensku"

Vybrali sme 3 nevšedné rozhľadne na Slovensku, ktoré stoja za návštevu.

Rozhľadňa Terchovské srdce

Nevšedné rozhľadne na Slovensku

Rozhľadňa vysoká 30 metrov je posledná zastávka náučného chodníka Národného parku Malá Fatra. Cesta k nej je asi 1 kilometer dlhá a nie je náročná. Stretnete tam mamičky s deťmi, ale aj staršie páry na prechádzke. Zaujímavé je, že rozhľadňu postavili presne na mieste, kde stála šibenica vo filme Jánošík.

Rozhľadňa Zbojská

Nevšedné rozhľadne na Slovensku

Táto vyhliadková veža je taktiež súčasťou náučného chodníka, ktorý leží na území Muránskej planiny, konkrétne v sedle Zbojská. Rozhľadňa neslúži len na krásne výhľady, ale je taktiež kaplnkou sv. Juraja. Vo vnútri nájdete vypreparované zvieratá z lesa a salaša.

Rozhľadňa na vrchu Bobovec

Nevšedné rozhľadne na Slovensku

Rozhľadňa sa nachádza v obci, ktorá má jeden z najmladších orlojov sveta – v Starej Bystrici. Vidieť ju môžete už z námestia. Cesta k nej by mala trvať približne hodinu po turistickom chodníku. Trasa nie je náročná, takže si výlet môžete urobiť aj s deťmi, v tomto prípade ale bez kočíka, pretože chodník vedie cez lúky a les.

#ďalšietipyvokolí

Objavte ďalšie inšpiratívne tipy v okolí.

Historické a kultúrne pamiatky

Najzaujímavejšie slovenské viadukty

Ružínsky viadukt Prvým viaduktom je Ružínsky viadukt, ktorý je vďaka svojej výške 40 metrov nad hladinou najvyšším železničným mostom na Slovensku. Viadukt bol postavený v roku 1955 na východnom Slovensku neďaleko Margecian a tento 280 metrov dlhý most sa nachádza na trati z Košíc do Žiliny. Viadukt v Hornádskej doline vedie cez priehradu Ružín a […]