ZVEROPARK – losia farma uprostred krásnej prírody

ZVEROPARK – losia farma uprostred krásnej prírody

Zveropark v Revištskom Podzámčí je nádherným miestom uprostred Slovenska, kde môžete stráviť príjemný deň s rodinou v obkolesení krásnej prírody, spoznávaním mnohých zvierat a zábavou na viacerých atrakciách, ktoré park ponúka.

Dominantou je los mokraďový

Na ploche približne 23 ha žije viac ako 40 druhov zvierat. Hlavnou dominantou sú losy mokraďové, ktoré niekedy bežne obývali slovenské lesy, avšak pred 300 rokmi boli vyhubené pytliakmi. V roku 2013 boli do Zveroparku dovezené prvé losy z Nemecka. Takto sa park stal prvou a jedinou losou farmou na Slovensku, kde môžete toto majestátne zviera zblízka pozorovať.

Okrem losov nájdete v Zveroparku aj ďalšie cudzokrajné zvieratá ako kozorožce kaukazské, kengury bennettove, medvedíka čistotného, dikobraza bielochvostého, minikozy, miniovce, svište, korytnačky, emu, papagáje a ďalšie vtáky.  

ZVEROPARK - kozorožec kaukazský

Samozrejmosťou sú aj zvieratá, ktoré voľne žijú v našich lesoch ako jeleň lesný, diviak lesný, daniel škvrnitý, muflón lesný, líška hrdzavá, mačka divá, veverica stromová a ďalšie.

ZVEROPARK - muflón

Okrem lesných zvierat sa môžete zblízka pozrieť aj na hospodárske zvieratá – králiky, kury, husy, somáre, či kravy. Na dotyk sa k zvieratám dostanete v hladkacom kútiku a pre malých i veľkých nadšencov rybolovu je k dispozícii jazero plné rýb.

ZVEROPARK - koza

Nielen o zvieratách

Zveropark ponúka aj viacero možností na aktívne strávenie voľného času. Objavíte množstvo atrakcií ako veľké skákacie centrum, detské ihriská, ohnisko, hasičský trenažér, obriu šúchalu, lesné bludisko, streľbu z praku či tubingovú dráhu. Veľkým zážitkom je jazda ZveroKukom a jazda Chrobákmi. Časť Zveroparku vás prevedie rozprávkami, kde stretnete Včielku Maju, Pinocchia, Ferda Mravca, Mášu a medveďa, vodníka a mnoho ďalších postáv z rozprávok.

ZVEROPARK - ZveroKUK

Zveropark je miesto, ktoré určite stojí za návštevu. Počas letnej sezóny je otvorený denne od 10:00 do 18:00. Viac informácií o Zveroparku nájdete na ich webstránke www.zveropark.sk.

slowensko.sk