Terchová – nielen rodisko Jánošíka

Terchová – nielen rodisko Jánošíka

Kto by nepoznal nášho statočného hrdinu z Terchovej, ktorý bohatým bral a chudobným dával. Avšak táto malebná dedinka je dnes skutočne oveľa viac než rodiskom Jánošíka.

Už po stáročia sa v nej buduje folklórna tradícia a terchovská muzika sa dokonca stala súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO. Pre jej milovníkov sa každý rok v lete koná folklórny festival s názvom Jánošíkove dni. Ak sa odvážite, môžete sa zúčastniť aj stretnutí zbojníkov, alebo si zájsť do Múzea Juraja Jánošíka. A kto by mal tejto zbojníckej tematiky dosť, môže si skrátka zobrať batoh na plecia a vychutnať si nádherné krásy, ktoré z Terchovej ponúkajú turistické trasy pre turistov aj cyklistov. 

 Atraktívna v lete aj v zime

Ak ste fanúšikom dvojkolesovej dopravy, určite vás poteší až deväť cyklotrás, ktoré vás prevedú malebnou prírodou tohto kraja. Na rozdiel od iných dediniek má Terchová výhodu aj v podobe zimných aktivít. Okolitú prírodu môžete preskúmať na bežkách alebo si zbaliť snowboard či lyže a navštíviť dostupné lyžiarske strediská, ktoré svojimi službami zabezpečujú zimné aktivity tak pre náročnejších lyžiarov, ako aj pre rodiny s deťmi. Po všetkých aktivitách padne dobre si oddýchnuť, pričom výhodou Terchovej je dostatočný počet chát a hotelov, takže sa nemusíte vrátiť domov, môžete zostať.

Pomník Juraja Jánošíka

Luxusný relax

Ani priaznivci kvalitného relaxu nemusia byť smutní. Nájdu tu wellness centrá, ktoré svojimi službami uspokoja aj návštevníkov, ktorí majú radi luxus. Podobne je to aj reštauráciami. Ak by sa predsa len stalo, že by ste sa na chvíľku nudili, môžete navštíviť športový klub alebo lezeckú stenu, ktoré poskytujú doplnkové aktivity pre zvedavcov aj náročných cestovateľov. Terchová tak už viac nie je len malou nenápadnou dedinkou, akou bola v minulosti. Svojimi aktivitami a službami sa radí medzi vyhľadávané miesta, ktoré sa oplatí navštíviť a kto vie? Možno na potulkách jej krásnou prírodou narazíte skutočne na nejaký ten zabudnutý poklad nášho národného hrdinu. Za skúšku to stojí, čo poviete?

slowensko.sk