1. Domov
  2. Turiec
  3. Valčianska dolina spojila prírodu a komerčnú zábavu

Valčianska dolina spojila prírodu a komerčnú zábavu

Hlavný obrázok článku "Valčianska dolina spojila prírodu a komerčnú zábavu"

Valčianska dolina v Malej Fatre je známa hlavne lyžiarskym strediskom Snowland. Kedysi tu bola jedna skala na kopci a ten sa až začiatkom tohto milénia premenil na zjazdovky. Dolina odrazu ožila, v zime sa ozýva lyžiarmi a nespí ani v lete. Občas tu stretnete na svahu aj nevestu v svadobných šatách.

Spojenie komerčnej zábavy s prírodou sa na tomto mieste podnikateľom skutočne podarilo. Moderné lyžiarske stredisko Snowland s 8-mi zjazdovkami s celkovou dĺžkou vyše 5 km otvorilo svoje brány v roku 2001. Žije hlavne v zime, no ani v lete nemá o návštevníkov núdzu. Permanentne vytvára pro rodinnú atmosféru, takže kedykoľvek sa sem rozhodnete prísť, bude vám aj vašim deťom celoročne k službám. A môžete si tu užiť aj svadobnú hostinu.

Areál pre rodiny a športovcov

Ubytovanie v rodinných apartmánoch, či hotelových izbách rekreantov určite nesklame. Ak ste aktívny turista či športovec, je tu hneď niekoľko alternatív k aktívnemu odpočinku. Napríklad požičať si bicykel, terénnu kolobežku, kolieskové korčule a využiť ich na niekoľkokilometrovej asfaltke, ktorá sa tiahne z obce Valča celou dolinou. K zábave prispeje paintball, stolný tenis, multifunkčné ihriská, kde sa dá zahrať tenis, minifutbal, či volejbal. Dokonca tu nájdete aj golfové odpalisko s 9 jamkami. Športovo-rekreačný areál Snowland obľubujú rodiny s deťmi. Pre tých najmenších v stredisku nechýba det­ské ihrisko s veľkou pirátskou loďou, bungee trampolíny, nafukovací šmýkací a skákací hrad, detský kolotoč, či klasické trampolíny.

Romantika na vode

Malá vodná nádrž, ktorú pred dvomi rokmi „upravili“, láka v lete k osvieženiu a zapožičaniu si člnov. Viete tu stráviť pár pekných chvíľ nielen pri jazere, ale aj na ňom, alebo si vychutnať rybolov. Atrakciou je zorbing a občas aj nevesta so ženíchom na svahu. Valčianska dolina je v skutku idylickým miestom na oslavu svadobnej noci, či strávenie dňa v prírode.

Možnosti turistiky

V okolí doliny je viacero turistických ciest, vďaka ktorým sa dajú objavovať krásy turčianskej prírody. Z Valče sa dá prejsť napríklad na sedlo Maríková a pokračovať do Kuneradu. Trás je na výber niekoľko, dostanete sa po nich k rybníkom aj k rozhľadniam, ktoré vám poskytnú výhľad na okolité pohoria, ale aj k partizánskym bunkrom. Rovinu striedajú náročnejšie  úseky so strmým stúpaním a klesaním. Aj cykloturisti si prídu na svoje. Po značených a udržiavaných cyklotrasách je možné prejsť 415 km krásnou turčianskou dolinou.

#ďalšietipyvokolí

Objavte ďalšie inšpiratívne tipy v okolí.

Kľak Veľká Fatra a výhľady

Kľak vo Veľkej Fatre

Kľak vo Veľkej Fatre (1 394 m n. m.) je najvyšším vrchom podcelku Lysec vo Veľkej Fatre. Vrcholom vedie hranica, ktorá oddeľuje okresy Martin a Ružomberok. Nájdeme ho na červenej značke Veľkofatranskej magistrály a je významnou križovatkou turistických chodníkov. Kľak je mohutný vrch na turčianskej vetve hlavného hrebeňa Veľkej Fatry, ktorá sa tiahne od Borišova až po Kopu, […]

Borišov a chata pod Borišovom

Borišov – mohutný výhľadový vrch v centre Veľkej Fatry

Borišov (1 510 m n. m.) je výrazný mohutný vrch v centrálnej časti Veľkej Fatry, ktorý turisti obľubujú vďaka nádhernému prostrediu a kruhovým výhľadom. Borišov ponúka krásne výhľady na okolité vrchy a doliny Veľkej Fatry, Malú Fatru, Chočské vrchy, Západné Tatry a pri dobrých podmienkach aj časť Nízkych Tatier. Borišov je odľahlejší vrch a túra naň vám zaberie celý deň. Najčastejším […]

Sklabinský hrad a Katova skala

Sklabinský hrad a Katova skala

V malej tichej zrúcanine Sklabinského hradu, ktorú nájdete v regióne Turiec, kedysi žil šľachtický rod Révaiovcov. Dnes sa tu pasú kozy, šantia deti, schovávajú zamilovaní a čerství mladomanželia si tu nechávajú urobiť nádherné zábery na svadobné fotografie.